Jak hledat překladatele nebo agenturu

Seznam překladatelů v ČR

Mgr. et Mgr. Viera Boumová

Brno-Královo Pole překlady, tlumočení, korektury Hledáme překladatele

Mgr. Jelena Kocmanová

Brno-Medlánky překlady, tlumočení Hledáme překladatele

Mgr. Hana Staňková - překladatelka, tlumočnice

Brno-střed překlady, tlumočení Hledáme překladatele

Bc. Martina Eisner

Ústí nad Labem-Střekov překlady Hledáme překladatele

Mgr. Jana Palečková

Praha 14 překlady, korektury Hledáme překladatele

MUDr. Petr Vaněk - (nejen) lékařská angličtina

Brno-Bystrc překlady Hledáme překladatele

Žebříček popularity jazyků

Překlady – počet překladatelů

 1. Překlady angličtiny – 169 firem
 2. Překlady němčiny – 120 firem
 3. Překlady francouzštiny – 65 firem
 4. Překlady ruštiny – 64 firem
 5. Překlady slovenštiny – 60 firem
 6. Překlady španělštiny – 54 firem
 7. Překlady italštiny – 44 firem
 8. Překlady polštiny – 41 firem
 9. Překlady ukrajinštiny – 35 firem
 10. Překlady maďarštiny – 29 firem
 11. Překlady čínštiny – 27 firem
 12. Překlady srbštiny – 24 firem
 13. Překlady nizozemštiny – 22 firem
 14. Překlady portugalštiny – 22 firem

Tlumočení – žebříček jazyků

 1. Tlumočení angličtiny – 65 firem
 2. Tlumočení němčiny – 55 firem
 3. Tlumočení francouzštiny – 28 firem
 4. Tlumočení ruštiny – 27 firem
 5. Tlumočení italštiny – 22 firem
 6. Tlumočení španělštiny – 22 firem
 7. Tlumočení slovenštiny – 20 firem
 8. Tlumočení polštiny – 19 firem
 9. Tlumočení čínštiny – 16 firem
 10. Tlumočení ukrajinštiny – 13 firem
 11. Tlumočení maďarštiny – 12 firem
 12. Tlumočení chorvatštiny – 11 firem
 13. Tlumočení nizozemštiny – 10 firem
 14. Tlumočení běloruštiny – 9 firem
Hledáme překladatele Hledáme překladatele Hledáme překladatele

Možnosti hledání překladatelů a agentur a agentur

Před vlastním hledáním překladatele si podle informací v článku o výběru překladatelské firmy ujasněte, zda hledáte soukromého překladatele, překladatelskou agenturu, soudního překladatele nebo tlumočníka apod. Pak se zorientujte v problematice překladatelství natolik, abyste byli schopni firmě překladatelskou práci zadat a komunikovat s ní. Poté můžete v seznamu překladatelských agentur, překladatelů a tlumočníků začít hledat pro vás vhodného překladatele.

Chceme spolehlivou překladatelskou firmu

Překladatelské firmy, se kterými jsme v kontaktu, na které chodí pozitivní recenze a kterým se daří dodržovat kodex jednání se zákazníkem, odměňujeme statusem Garantovaný překladatel. U těchto firem máte záruku solidního přístupu; pokud by se přece jen vyskytl nějaký problém, můžete u nás podat oficiální stížnost, která může vést až ke ztrátě statusu garantovaný překladatel, případně k vyloučení překladatelské firmy z Registru překladatelských firem. Garantované překladatelské firmy jsou na mapě v levém sloupci.

Chceme si vybrat podle zkušeností zákazníků

Tato unikátní funkce umí filtrovat hodnocení získaná od zákazníků podle jazyka, oblasti a typu služby a můžete si tak vypsat jen hodnocení uzké skupiny překladatelů, kteří poskytují služby v jazyku, který potřebujete. Neztrácíte tak čas čtením hodnocení u překladatelů, kteří dělají jiné jazyky nebo jsou mimo vaši oblast.

Hledáme překladatele v okolí

Nejjednodušší je kliknout na obrázek mapy v levém sloupci a podívat se po garantovaných překladatelích v okolí. Pokud nikoho vhodného nenajdete využijte Hledání překladatelských firem a vyberte kraj, okres nebo město, ve kterém překladatele, překladatelskou agenturu nebo tlumočníka hledáte a pak samozřejmě druh služby, jazyk atd. V levém menu můžete také kliknout na připravené odkazy Překlady Praha, Tlumočení Brno, Překlady angličtiny Praha a podobně.

Hledáme konkrétního překladatele

Pokud hledáte konkrétního překladatele nebo překladatelskou agenturu, zadejte vpravo nahoře část jména firmy nebo překladatele, případně město, a vypíší se překladatelé a agentury, v jejichž názvu je získáte tak detailní informace o příslušné překladatelské firmě, kterou můžete ihned oslovit poptávkou.

Chceme oslovit více firem najednou

Pokud chcete vypsat výběrové řízení, můžete využít náš nástroj na oslovení více firem současně. Počet současně oslovených firem je ale omezen a je proveden jejich předvýběr na základě zadaných parametrů zakázky.

Co s vybranými překladatelskými firmami?

Vybraného nebo vybrané překladatele nebo agentury oslovte poptávkou, pro nejpřesnější nabídku na vaši zakázku přiložte překládaný text. Jako odpověď  získáte kalkulaci ceny a termín dodání. Dohodněte se přesně na kvalitě překladu dle jeho použití, počtu a hloubce korektur, expresních příplatcích, odborné terminologii atd. To vše jsou věci, které ovlivňují jak cenu překladu, tak vaši spokojenost s výsledkem.

Články a informace

K efektivnímu výběru překladatelské firmy potřebujete alespoň základní orientaci v oboru překladatelství a tlumočnictví. Před hledáním překladatele si prosím přečtěte několik článků s radami, jak na to, čeho si všímat, co očekávat a jak překladateli práci usnadnit.

Mapa garantovaných firem

Mapa překladatelů, tlumočníků a překladatelských agentur, kteří obdrželi status "Garantovaný překladatel" a můžeme se za ně zaručit.

Seznam článků

Hledání překladatele nebo agentury Druhy překladů Druhy tlumočení Doplňkové služby k překladům Ostatní informace k překladům

Hodnocení překladatelů

Hodnocení probíhá výhradně prostřednictvím našich formulářů. Zaslaná hodnocení řešíme se zákazníky a překladateli v intencích Kodexu komunikace se zákazníkem. Námi doporučovaní překladatelé mají status Garantovaný překladatel.

Dnes 12:12
„Překlad smluv a tlumočení v Maďarštině. Velice profesionální přístup při složité zakázce (nákup nemovitosti a pozemků v Maďarsku). Oceňuji f...“

16. 9. 2019 11:40
„Jednalo se o rusko-český překlad ohledně opravy vozidla, tzn. faktura a vyjádření servisu k danému postupu. Překlad byl zpracovaný velice ry...“

15. 9. 2019 12:13
„Na Mgr. Aleši Kolaříkovi oceňuji zejména promptní a kvalitně provedený překlad. Nemůžu opomenout ani profesionální komunikaci, která, ačkoli...“

Vybrat překladatele dle hodnocení zákazníků

Hlavní menu:

Doporučené překladatelské firmy:
I. T. C. - Jan Žižka www.EKOPreklady.cz Cvrkal - překlady Jazyková škola Lingua
Reklama: